Aura Centrum Olsztyna i Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają od 1 września wszystkie dzieci w wieku od lat 6 do 12 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata". 

 

Aura Centrum Olsztyna postanowiła zaprezentować olsztyńskim dzieciom wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii "Dzieci Świata" cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

 

W dniach 18 września – 07 października 2023, olsztyńskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni Aura Centrum Olsztyna. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny "Mój przyjaciel z dalekiego świata" dla dzieci w wieku od lat 6 do 12. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Prace można przesyłać do 30 września 2023. Regulamin konkursu: www.mbp.olsztyn.pli www.auracentrum.pl

 

« Dzieci Świata » to kolejna wystawa po « Uśmiechu Świata » przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie « Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej »: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami."

 

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

 

„Cieszymy się, że wystawa o tak znaczącym przesłaniu trafi do widzów w naszej galerii. To kolejne wydarzenie kulturalne, które mamy okazję udostępniać w naszych przestrzeniach. Serdecznie zapraszamy małych i dużych do odwiedzenia wystawy, a dzieci zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym. Jestem przekonana, że wywołane tematem emocje i kreatywność młodych olsztynian pozwolą stworzyć atrakcyjne prace. Być może na kolejną wystawę” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager w Nepi Rockcastle.

 

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy.

 

Wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna i UNICEF Polska.

Data wydarzenia

31 Sie 2023 22:00 - 7 Paź 2023 21:45

Nagroda i zasady

Regulamin konkursu

Pobierz aplikację SPOT

apple-download-icongoogle-download-icon